Co je DeFi?

Anton Zhizhanov
1 min readSep 23, 2020

Decentralizované finance nebo DeFi je termín, který označuje finanční služby poskytované decentralizovanými technologiemi, obvykle využívajících blockchainy. Mnohé podniky a technologické společnosti využívají zprostředkovatele, jako jsou banky a ratingové agentury, což jsou potenciální slabiny tradičních finančních systémů. DeFi je navržen tak, aby eliminoval problém zprostředkovatelů decentralizací poskytování finančních služeb — zajištěných půjček, dividend a podílů na různých aktivech — prostřednictvím inteligentních smluv, které jsou účinné, transparentní a široce dostupné.

Přibližně 850 milionů dolarů USA (v době překladu článku více než 13 miliard dolarů USA) je v současné době celkem investováno do DeFi, jehož počet loni vzrostl o 137%. Ethereum,na základě kterého je v současné době vytvořeno více než 200 aktivních projektech DeFi, se stal dominantním základem ekosystému DeFi.

Ale zatímco Ethereum je populární jako základna pro DeFi, zhruba dvě třetiny celkové světové tržní hodnoty kryptoměny jsou v současné době drženy v bitcoinech. Ve výsledku se většina hodnoty blockchainů nemůže účastnit mnoha projektů DeFi.

tBTC řeší tento problém tím, že umožňuje použití BTC k účasti na platformách DeFi na platformě Ethereum. Uživatelé vkládají BTC a přijímají TBTC, token ERC-20 zajištěný bitcoiny 1: 1. Pak mohou používat TBTC k účasti na projektech, včetně Maker DAO a Compound, které představují většinu globálního ekosystému DeFi.

Připojte se ke #tbtc kanálu Discord, abyste se dozvěděli více o tBTC. Připojte se k mailingu na téma tBTC zde.

Původní článek — https://tbtc.network/news/2020-05-06-what-is-defi-1/

--

--