Nyní je k dispozici plně decentralizovaný „most“ mezi BTC a DeFi!

Anton Zhizhanov
3 min readOct 31, 2020

Příležitost v hodnotě desítek miliard
Bitcoin stále dominuje šifrovací prostor, a téměř 60% z celkového kryptoměna tržní kapitalizace v současné době pochází z BTC. Přestože celková uzamčena hodnota Defi (TVL) dosáhne 9,45 miliardy, Bitcoin tržní kapitalizace je stále 20krát, že na defi. Přestože celková uzamčena hodnota Defi (TVL) dosáhne 9,45 miliardy, Bitcoin tržní kapitalizace je stále 20krát, že na defi. Držitelé BTC stejně jako ethereum spoluzakladatel Vitalik Buterin jsou znepokojeni rizikem cenzury s centrálně zabalené BTC a požadují trustless řešení.

Jak tBTC práci?
Místo toho, tBTC poskytuje mnohem více decentralizovaná řešení pro připojení k BTC ethereum. tBTC je ERC-20 token, který lze použít na ethereum, a každý tBTC tokenu je plně zajištěna a odpovídá alespoň 1 BTC v záloze. Protokol pracuje tím, že umožňuje uživateli razit tBTC uložením BTC na multi-podpisu adresy na Bitcoin blockchain. Multsig adresa je řízena těmi signatáři, kteří jsou náhodně vybraných ze všech oprávněných signatářů náhodným maják s cílem zajistit decentralizaci. Každý signatář musí mít také vést „pracovní tokenu“, aby se stal uzel, stejně jako 150% hodnoty BTC v ETH.

Bezpečnost je nejvyšší prioritou
tBTC musela pozastavit svůj start května poté, co tým objevil problém v výkupní proudu. Po incidentu, namísto řítí na trh, aby posoudila „horké“ výnosy, se tým rozhodl provést 3 měsíce pečlivého testování a 3 audity podle ConsenSys Diligence, stopě bitů a Sergeje Delgado.

IOSG Ventures pevně věří ve velký potenciál pro kombinování BTC a defi ekosystému
IOSG s potěšením oznamuje, že jsme investovali do Pevnosti sítě a IOSG bude aktivně podílet na Keep ekosystému, pomoc při budování společenství a podporovat přijetí a povědomí, zejména na asijském trhu.
Jozie Lin, spoluzakladatel IOSG Ventures, poznamenal, že «tBTC je přesně ten typ projektu Jsme rádi, že podporu, neboť vytváří tolik potřebnou decentralizovaná most mezi Bitcoin a ekosystém defi na ethereum. Jsme přesvědčeni, že jedinečná Keep Random Beacon a ECDSA technologie bude poskytovat velký růstový potenciál, a spolupráce mezi IOSG Ventures a tBTC urychlí růst otevřené finanční komunitou.

O uživateli IOSG:
IOSG Ventures, která byla založena v roce 2017, je výzkum a komunita-řízený podnik s pobočkami v Číně, USA, Singapuru a Německu. Zaměřujeme se na otevřeném financí, Web3.0 a ekosystémů cross-řetězce, investice v týmech s největším potenciálem po celém světě. Naše portfolio zahrnuje více než 60 projektů, včetně Tier 1 blockchains (Near, polkadot, Cosmos), middleware (Celer, Raiden, Reach) a aplikace včetně Defi (MakerDAO, Synthetix, UMA). Aktivně jsme se podíleli na různých vývojářských komunit a Taové. Věříme v dlouhodobé partnerství a úzce spolupracovat s projekty z našeho portfolia poradit a podpořit je na jejich cestě k podnikání.

--

--